I,II klasa

Efekt pierwszeństwa

zajęcia dla dzieciW ramach kursu dla dzieci w wieku 6-7 lat (pierwszo i drugoklasistów) proponujemy zajęcia, które ułatwią im z jednej strony nabywanie i rozwijanie podstawowych kompetencji szkolnych takich jak pisanie, czytanie, liczenie, a z drugiej odkrycie przez nich radości uczenia się, poczucia własnej wartości oraz posiadanych możliwości.

Każde dziecko w okresie pierwszych lat edukacji wyrabia opinię o sobie jako uczniu oraz nabiera pewnego wyobrażenia o szkole. Te spostrzeżenia zazwyczaj towarzyszą mu do końca jego edukacyjnej kariery.

Doświadczenia te bazują najczęściej na sukcesach bądź porażkach, które uczeń odnosi w pierwszych latach nauki, a także na opinii innych osób – nauczycieli, wychowawców, rodziców . Jest to trudny czas dla dzieci, gdyż zmienia się ich sytuacja społeczna, emocjonalna, a szkoła przynosi wiele nowości i obowiązków, których wcześniej nie było. Dziecko zaczyna „próbować” się w tej rzeczywistości. Warto mu w tym próbach towarzyszyć i wspierać go.

Razem z dzieckiem

razem z dzieckiemPragniemy, aby nasz kurs i aktywne metody prowadzenia zajęć przyniosły dzieciom przekonanie, że nauka jest przyjemna oraz że dysponują odpowiednimi zdolnościami intelektualnymi i osobowościowymi, aby poradzić sobie z materiałem szkolnym.

Chcemy kształtować w nich poczucie kompetencji i pewności siebie, która będzie pozytywnie rzutować na całą przyszłość szkolną i w dalszej perspektywie – zawodową. Dochodzenie do sukcesu to proces, który zaczyna się już z pierwszym krokiem ucznia przestępującego próg szkoły. Jeśli dziecko doświadcza porażek lub trudności z danym zagadnieniem to przy odpowiednim ich przewartościowaniu oraz podejściu pedagogicznym jest możliwe ich „przekucie” na sukces.

 

PROGRAM

 • kształtowanie podstawowych umiejętności szkolnych takich jak pisanie, czytanie, liczenie z wykorzystaniem aktywnych metod i atrakcyjnych materiałów dydaktycznych
 • rozpoznawanie i rozwijanie mocnych stron i talentów ucznia
 • rozwijanie wewnętrznej motywacji do pracy
 • nauczenie sposobów radzenia sobie z porażkami
 • integracja dziecka z grupą

Zajęcia: 90 minut raz w tygodniu.
Czas trwania kursu: 7 miesięcy.
Cena za 45 minut:
Opłata miesięczna (8x45minut):

Dodatkowe informacje

Metody
Cennik

Zapraszamy
…włącz się…

Zapisz się lub zarezerwuj miejsce:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Proszę o:

  Interesuje mnie kurs:

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę."]

  Udostępnij