Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalnie przygotowanych warsztatów profilaktycznych skierowanych do wszystkich grup wiekowych.

Wszystkie moduły zostały przygotowywane przez psychologów i trenerów z dużym doświadczeniem dydaktycznym. Prowadzone jest w formie warsztatowej aktywizującej uczestników do wspólnych refleksji.

emoty

„Jak zerwać z hejtem”

Mozg-NO-HATEWarsztat uzmysławiający młodzieży jak niszczące mogą być słowa kierowane do innej osoby oraz w jaki sposób druga strona ma sobie poradzić z krzywdzącymi komentarzami. Jego celem jest:

  • ograniczenie negatywnego zachowania wśród dzieci i młodzieży
  • uświadomienie szkodliwej siły „hejtu” i jego wpływ na ludzką psychikę
  • pokazanie metody rozwiązywania konfliktów
  • poprawa relacji pomiędzy rówieśnikami

Czas trwania 90 minut.

„Bezpieczni w sieci”

siecPracując na co dzień z młodymi ludźmi widzimy jak często „zapadają się” oni w świat wirtualny zapominając o rzeczywistych obowiązkach i relacjach z innymi. Mówi się współcześnie o tzw. Pokoleniu Pochylonych Głów – twarzach utkwionych w smart fonach nie dostrzegających otaczającej ich rzeczywistości. Co więcej, poprzez nieumiejętne korzystanie z Internetu ponoszą przykre dla siebie i innych konsekwencje w aspekcie psychologicznym, społecznym i prawnym.

Na warsztatach poruszamy podstawowe kompetencje dotyczące poruszania się w sieci:

  • uczymy bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu przy uwrażliwieniu młodych ludzi na zjawisko cyberprzemocy – jej skutków oraz możliwości poradzenia sobie z nią
  • uczulamy na zjawisko nadmiernego używania komputera, telefonu, tabletów – tzw. siecioholizmu ze szczególnym uwzględnieniem rozpoznanie problemu i radzenie sobie z nim.

Czas trwania 90 minut.

„Stop używkom”

stopProfilaktyczny warsztat przeciwdziałający sięganiu młodych ludzi po powszechnie występujące używki – od alkoholu, papierosów po najbardziej niebezpieczne dopalacze. Przedstawiamy młodzieży wpływ poszczególnych substancji na rozwój mózgu oraz konsekwencje w wymiarze społecznym czy prawnym. Jesteśmy w stanie dopasować tematykę do wybranego programu profilaktycznego.

Czas trwania 90 minut.

emoty

Serdecznie zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony dotyczące powyższej propozycji lub ewentualnej współpracy, na którą żywimy głęboką nadzieję.

Udostępnij